Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Přihlášení
Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Soutěž o titul „Železného psovoda“

Soutěž o titul Železného psovoda probíhala do konce roku 2006 jako každoroční povinná prověrka kondice psovoda i psa.

Datum: 10.9.2008 | Zhlédnuto: 2034x

Původní požadavky byly v rozsahu vytrvalostních zkoušek VZ 1.-3. stupně. Rozhodnutím pléna však byly tyto kondiční prověrky k 1.1.2007 zrušeny. Současné propozice soutěže na tradici těchto vytrvalostních prověrek navazují. Soutěž o titul Železného psovoda se koná jednou za rok ve třech kategoriích. Tituly Železného psovoda získávají všichni psovodi soutěžící ve 3. stupni při splnění limitu. Psovodi ve věku přes 55 let mají limit ve všech třech stupních o 20 minut prodloužen. Soutěž musí být zejména z hlediska bezpečnosti dokonale zajištěna (doprovodné čluny, kontroly na obrátkách apod.) a probíhá pod veterinárním dozorem.
PLAVÁNÍ – je absolvováno vždy jako první disciplína s pevným startem a cílem. Pes plave se psovodem společně na vodítku nebo na volno podle volby psovoda, ale nesmí se od něho vzdálit více než 3 metry. Pokud psovoda opustí na větší vzdálenost nebo zamíří ke břehu, je disciplína plavání nesplněna.
BĚH – absolvuje pes společně se psovodem na vodítku jako druhou nebo třetí disciplínu soutěže podle organizačního uspořádání pořadatelem.
JÍZDA NA KOLE – je druhou nebo třetí disciplínou soutěže a pes ji absolvuje na vodítku po pravé straně bicyklu.

ROZPIS VÝKONŮ SOUTĚŽE „ŽELEZNÝ PSOVOD“ 1.-3. stupně
       
  PLAVÁNÍ   KOLO BĚH LIMIT
1. STUPEŇ  100 m  20 km  1 km  100 minut
2. STUPEŇ 500 m 10 km 10 km 125 minut
3. STUPEŇ 1000 m 10 km 10 km 150 minut