Přihlášení
Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Členské číslo:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Český pohár vodních prací ZVP3 v rukou trojnásobné vítězky

Pořadatelství vrcholového závodu pro práci záchranných psů zahrnující jak záchranu tonoucích, tak vyhledání vzorku pachu utonulé osoby se již po několikáté ujala Záchranná brigáda kynologů Praha dne 30.7.2022.


Český pohár vodních prací ZVP3 v rukou trojnásobné vítězky
Autor: Lucie Dlouhá | Datum: 22.8.2022 - 00:00 | Zhlédnuto: 655x

V Praze je již mnoho let vodní výcvik záchranných psů tradicí díky výcvikové skupině pod vedením hlavní instruktorky Radky Poslušné a zkušených vůdců záchranného plavidla, Davida Novotného a Standy Maška. Nebylo tedy ani překvapením, že na startovní listině bylo 5 psovodů se psy ze ZBK Praha. Původně bylo na zkoušku ve vrcholovém stupni přihlášeno několik dalších účastníků i z jiných ZBK, což slibovalo po delší době stagnace poměrně silnou závodní konkurenci. Bohužel však před zahájením závodu se polovina startovního pole odhlásila, většinou ze zdravotních důvodů. Na poslední chvíli bylo též nutné nahrazovat i nominovaného rozhodčího, který se bohužel nemohl na akci dostavit z důvodu stávky leteckého průmyslu. Džbánek negativních zpráv pořadatelům doslova přetekl i díky počasí, které téměř po celý den napravovalo reputaci suchého léta, takže hustě pršelo.   

Přesto se dá hodnotit závod i předvedené výkony psů jako velmi dobré. Zcela zaslouženou vítězkou a trojnásobným držitelem Českého poháru ZVP3 se stala Radka Poslušná s fenou flat coated retrívra z vlastního chovu, Delphy Alebasi Jílové. Delphy tak obhájila splněnou nejvyšší zkoušku a dvojice předvedla zkušenost a jistotu v práci ve všech cvicích, z nichž za vyhledání vzorku pachu cadaveru na hladině v sektoru 100x200 m obdržela plný počet bodů.

Na druhé místo dosáhl svým výkonem Jan Skokan s fenou malinois Beryl Hradní sklep. Pro tuto dvojici to byla poprvé pokořená zkouška ZVP3 a je dobře, že se tým úspěšných držitelů potvrzení zkoušky ZVP3 rozrostl o dalšího člena.

Třetí místo obsadila z rodiny Skokanů manželka Honzy, Nikola, taktéž s fenou malinois April Barathea. Tato dvojice nadchla svým přímočarým výkonem při cviku vyhledání vzorku pachu cadaveru v pobřežním pásmu, který ocenila rozhodčí, Lucie Dlouhá, zadáním plného počtu bodů. Bohužel naopak přílišná snaha a dychtivost psa nebyla prospěšná pro splnění dalšího cviku pachové práce - vyhledání na hladině, kde se naopak vyžaduje klidná a soustředěná práce celé dvojice. Tak snad příště jim to vyjde lépe.

V práci na hladině se ještě úspěšně probojovala k vyhledání a označení vzorku pachu dvojice Andrea Fejtková a německá boxerka Calamity Jane European K9 training base, které se však nepodařilo lokalizovat a označit vzorek v pobřeží a svůj první start v kategorii ZVP3 proměnila v bramborovou medaili.

Za zajištění závodu děkujeme Městské části Praha 9, která k akci zapůjčila areál Kyjského rybníka.


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknout článek
Aktuální informace
1.6.2024, Chbany
Blíží se 22.ročník prestižního závodu Pohár prezidenta v kategorii ZZP3, ještě se můžete hlásit
25.4.2024 17:43

... přejít na aktuality