Přihlášení
Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Členské číslo:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Český pohár ZVP

Pro praktické použití psů při pátrání po nezvěstných osobách ve vodním prostředí slouží Český pohár vodních prací jako nejlepší prověrka výkonnosti.


Český pohár ZVP
Autor: Jaroslav Sedlák | Datum: 31.7.2014 - 14:59 | Zhlédnuto: 11111x

Stejně jako C-zkoušky ve všech výcvikových směrech je i zkouška ZVP3, podle které Český pohár každoročnš probíhá, nejnáročnější prověrkou a zároveň nejprůkaznější známkou kvality vycvičenosti psů v tomto oboru pro použití v praxi. Škoda, že zdaleka ne všechny brigády se věnují tomuto obtížnému výcviku, který vyžaduje nejen hlubší znalosti o výcviku psů všeobecně, ale rovněž ve vyšších stupních i speciální materiální vybavení. Velmi se při tomto druhu výcviku osvědčila i užší spolupráce s Vodní záchrannou službou, jejíž obětaví členové jsou ochotni v mnoha případech právě se speciálním vybavením pomoci. V tomto roce se pořadatelství Českého poháru ujala Pražská brigáda, která patří v záchranářské kynologii České republiky společně s Jihočeskou a Ústeckou brigádou k historicky nejspolehlivějším stálicím vodního výcviku. A dlužno říci, že své zkušenosti z tohoto odvětví zúročila dokonale. Nejen kvalitní přípravou a organizací obou stupňů akce, ale i ziskem vítězného poháru. Nejlepšího výsledku z celkem osmi zúčastněných psovodů dosáhla v ZVP3 Radka Poslušná s flatkou Arlen Sunny Grim, v nižší kategorii ZVP2 excelovala malinoiska Frisbee Marco Gero psovodky Kateřiny Staňkové. Výsledky prokázaly, že některé brigády přes nedokonalé vybavení se dokáží věnovat smysluplně i tomuto náročnému druhu výcviku. Za uspořádání akce si zaslouží výrazné poděkování především obětavý pořadatelský tým.


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknout článek
Aktuální informace
průběžné informace a zpravodajství v události na FB
Zveme vás ke sledování události a hlavně k fandění české reprezentaci - již ve středu se začíná losováním a večer slavnostním zahájením
10.6.2024 19:55

... přejít na aktuality