Přihlášení
Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Členské číslo:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Mistrovství světa IRO 2018

Ve dnech 18. - 23. 9. 2018 se stala slovinská Ljubljana dějištěm 24. Mistrovství světa IRO 2018. Celkem 134 dvojic (psovod+pes) z 24 zemí z celého světa poměřilo své síly v plošném, sutinovém a stopařském vyhledání.


Mistrovství světa IRO 2018
Autor: Jana Šmídová | Datum: 25.9.2018 - 00:00 | Zhlédnuto: 5909x

SZBK ČR se vydala reprezentovat čtyř členná skupina ve složení: Jitka Dědinová a Caliméro od Jakubského rybníka v kategorii RH-FLB, Eva Klemšová a Bria Hradní sklep v kategorii RH-TB, Pavel Troller a Brigitte Bona Fornax v kategorii RH-TB a Jana Šmídová jako team leader.
Nejúspěšnější členkou výpravy se stala Jitka Dědinová se špringer španělem Kubíkem, potvrdili svými stabilními výkony a celkovým 11. místem, že patří mezi naše plošné stálice. Z poslušnosti si odnesli zasloužených 84 bodů a na speciálu vybojovali u italské rozhodčí Astrid Laner 174 bodů. S celkovým počtem 258 bodů si tak zajistili i možný postup na MS v roce 2019 do Francie. Limit zkoušky se podařilo z 57 nastoupených dvojic složit pouze 18-ti a je velmi potěšujicí, že Jitka a Kubík patří mezi ně.
V kategorii sutinového vyhledání se bohužel už tolik nedařilo. Evě Klemšové s Briou Hradní sklep uzavřela cestu nevydařená poslušnost, chuť si tato dvojice spravila ve speciálu, kde Bria během 12-ti minut nalezla všechny tři pohřešované osoby a od rozhodčího obdržela 171 bodů. Pavel Troller s Brigittou Bona Fornax i přes pěknou poslušnost za 83 bodů bohužel nedosáhli na limit ve speciálu, kde jim nebyla uznán nález třetí osoby.
Nicméně zkušenosti z tohoto vrcholného závodu jistě posunuli naše závodníky o velký kus kupředu a příště je dokážou plně zúročit.


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Aktuální informace
pro členy SZBK ČR
Pro všechny členy jsou připravené výrazné změny ve využívání internetových stránek zachranari.cz.
6.5.2021 17:42

... přejít na aktuality