Přihlášení
Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Členské číslo:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Vítězství na Mistrovství republiky záchranných psů IZS ČR

Gratulujeme družstvu SZBK ČR k vítězství a zisku titulu Mistři ČR záchranných psů, psovodů složek IZS pro rok 2019!


Vítězství na Mistrovství republiky záchranných psů IZS ČR
Autor: Mgr. Lucie Dlouhá za výcvikovou komisi SZBK | Datum: 9.9.2019 - 00:00 | Zhlédnuto: 6972x

Kynologický tým, který SZBK v letošním roce vyslal na klání těch nejlepších ze všech organizací zabývajících se záchranářskou kynologií a začleněných do složek integrovaného záchranného systému ČR, tvořili zkušení atestovaní psovodi:

Pavel Beran (ZBK 01) – vedoucí týmu
Karel Šplíchal (ZBK 06) / Jerry ze Staré Výšiny – sutiny
Ladislav Červený (ZBK 01) / Argo von Schwabenitz - plochy

Kromě celkového vítězství si skvělou prací členové týmu vybojovali v silné konkurenci 1.místo ve vyhledání osob v sutinách (Karel Šplíchal s Jerrym) a 3.místo v plošném vyhledání (Láďa Červený s Argem). Fakt super práce, chlapi!

XV. Mistrovství ČR záchranných psů, psovodů složek integrovaného záchranného systému pořádalo ve dnech 6. – 8.září 2019 Ministerstvo vnitra – generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR ve spolupráci se Záchranným Útvarem HZS ČR na čerstvých sutinách a v lesích v Ralsku a Mimoni.

Mistrovství se zúčastnilo 10 týmů vybraných z jednotlivých organizací. Každý kynologický tým byl tvořen vedoucím týmu, psovodem na sutinové vyhledávání a psovodem na plošné vyhledávání. Hlavní činností vedoucího kynologického týmu byla koordinace a spolupráce celého týmu při plnění zadaných úkolů. Na psovody se psy pak čekala celkem čtyři situačně a metodicky připravená reálná nasazení, dvě v sutinách a dvě v plošném vyhledání, a to v noci i ve dne. V práci týmu se započítávaly do výsledků dle propozic soutěže nejen počty nálezů a jejich správné a přesné vyhodnocení, ale též celkový čas.

Karel Šplíchal, vítěz v kategorii jednotlivců v sutinovém vyhledávání a zároveň v kategorii týmů, popsal své dojmy ze soutěže takto: „Některé budovy byly zbourané teprve den před konáním akce, všude byly spousty čerstvého prachu, sutina byla dost nestabilní, klouzala, v noci byla jen částečně nasvícená a pes mimo pachu osob musel řešit i značné množství prachu, který vdechoval, což pro něj nebylo snadné. Nejtěžším úkolem bylo prohledání sutiny, kde nebyla ukryta žádná osoba. Tady musíte znát svého psa a včas odhadnout, kdy už vám naznačuje, že tam opravdu nikdo není a věřit mu. V denní části pak bylo velice náročné z chování a značení psa poznat, že se jedná o dvě osoby zasypané těsně vedle sebe, což nakonec rozhodovalo o umístění na stupních vítězů.“

A zde jsou kompletní výsledky:

Jednotlivci sutinové vyhledávání:

  1. Karel Šplíchal (Svaz záchranných brigád kynologů ČR )
  2. Lenka Navrátilová (Kynologická záchranná jednotka)
  3. Pavel Viták (Hasičský záchranný sbor ČR)

Jednotlivci plošné vyhledávání:

  1. Pavel Málek (Hasičský záchranný sbor ČR)
  2. Václav Vančura (Hasičský záchranný sbor ČR)
  3. Ladislav Červený (Svaz záchranných brigád kynologů ČR)

Kategorie týmy:

  1. Svaz záchranných brigád kynologů ČR (Pavel Beran, Karel Šplíchal, Ladislav Červený),
  2. Hasičský záchranný sbor ČR (Martin Willashek, Pavel Viták, Václav Vančura),
  3. Městská policie Praha (Matěj Bartošík, Šárka Chmelová, Jaroslav Filip)

Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknout článek
Aktuální informace
průběžné informace a zpravodajství v události na FB
Zveme vás ke sledování události a hlavně k fandění české reprezentaci - již ve středu se začíná losováním a večer slavnostním zahájením
10.6.2024 19:55

... přejít na aktuality