Přihlášení
Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Členské číslo:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Vybuchla továrna. Jako. Psí záchranáři se utkali na Memoriálu Vladimíra Kuchty

Ohlušující výbuch, všude zmatek, hromady suti a betonu. Továrna, která ve Chbanech vyrábí betonové prefabrikáty, je v troskách. Exploze ji zcela zničila. Šest lidí se pohřešuje… Naštěstí jen jako. K žádné katastrofě tam nedošlo, to si jen na tamním trenažeru dali dostaveníčko psí záchranáři speciálně cvičení na vyhledávání lidí zavalených v sutinách. Změřili tam síly na Poháru prezidenta – Memoriálu Ms. Vladimíra Kuchty.


Vybuchla továrna. Jako. Psí záchranáři se utkali na Memoriálu Vladimíra Kuchty
Autor: Hynek Dlouhý | Datum: 26.5.2021 - 00:00 | Zhlédnuto: 2041x
Všude hory cihel, kusy betonu, polorozbořené domy… Čtyřnohé záchranáře to ale nezastaví, každou chvíli se ozve štěkot označující naději – nález člověka. Letos se prestižního klání zúčastnilo celkem dvanáct týmů z celé republiky.

„Haf, haf, haf, haf,“ spustila po chvíli hledání April. Fenka Nikoly Skokanové tak označila svůj první nález živého člověka. Za chvíli se štěkot ozve znovu. A znovu. Čtyřnohá parťačka umí svůj čumák používat skvěle, tým z pražské záchranné brigády je nakonec nejúspěšnější a ze Žatce a Chban si odvezl cennou trofej.

Za vítěznou Nikolou Skokanovou skončila stříbrná Kristina Cibochová a její parťák Calippo van de Huszarstate. Pro domácí zástupce Záchranné brigády kynologů Ústeckého kraje je to úspěch o to větší, že šlo o jejich první velké závody. „Pořád tomu nemohu uvěřit. Bylo to pro nás obrovsky náročné. Já jsem byla dost nervozní, pro psy bylo zase velmi obtížné počasí, bylo ohromné vedro a dusno. Moc si toho krásného umístění vážím,“ dodala šťastná po závodech. Bronz patřil Renatě Klusáčkové a její čtyřnohé záchranářce Abby Hradní sklep.

ČEST JEHO PAMÁTCE

ČEST JEHO PAMÁTCE

Všemi záchranáři a kynology napříč Českou republikou otřásla velmi smutná zpráva. Ve čtvrtek 21.1.2021 zemřel Mistr sportu, pan Vladimír KUCHTA.

21.1.2021info
... celý článek

Letošní Pohár prezidenta, poprvé konaný také jako memoriál jednoho ze zakladatelů záchranářské kynologie u nás, opět provázelo extrémně horké počasí. Na poslušnosti, hlavně ale ve dvou terénech, ve kterých se hledá nedlouho po sobě. Legendárního Vladimíra Kuchtu uctili všichni účastníci při zahájení minutou ticha, prohlédnout si mohli také jeho „síň slávy“, a tak se nejen soutěžilo, ale i hodně vzpomínalo.


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknout článek
Aktuální informace
Villejust (FR), 15. - 16. 4. 2023
Kategorie RH-T V, A, B a RH-FL V, A, B Pozvánka a bližší info viz příloha.
28.1.2023 00:59

... přejít na aktuality