Přihlášení
Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Členské číslo:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Celostátní svazové poháry a přebory

Svaz záchranných brigád kynologů ČR každoročně pořádá celou řadu závodů v různých stupních obtížnosti či zaměření.

Český pohár ZZP

V kategorii sutin je Český pohár pořádán v úrovni ZZP3 jako nominační závod pro Mistrovství České republiky záchranných psů. Prvních osm účastníků v konečném hodnocení  poháru se tímto umístěním kvalifikuje do finále Mistrovství ČR.

Mistrovství ČR

Ve finále Mistrovství České republiky záchranných psů startuje každoročně šestnáct psovodů, kteří se do závodu kvalifikovali některou ze dvou možností. Možnost přímého startu má prvních osm účastníků z předešlého ročníku mistrovství. Druhou polovinu účastníků tvoří prvních osm účastníků z konečného pořadí v ČP ZZP, konaném jeden měsíc před mistrovstvím.

Český pohár ZLP

V kategorii lavinových prací je Český pohár lavinových psů pořádán v obtížnostním stupni ZLP3.  Je tedy každoročně nejvyšší soutěží v této oblasti, takže vítěz tohoto poháru získává titul "Vítěz přeboru lavinových psů ČR".

Český pohár ZVP

V kategorii vodních záchranných prací je Český pohár vodních záchranářů pořádán v obtížnostním stupni ZVP3.  Je tedy nejvyšší soutěží ve vodních pracích v kalendářním roce, takže vítěz tohoto poháru získává titul "Vítěz přeboru vodních prací ČR".

Český pohár ZTV

V kategorii plošných vyhledávacích prací je Český pohár terénního vyhledávání pořádán v obtížnostním stupni ZTV3.  Je tedy jedinou a nejvyšší soutěží v této oblasti, takže vítěz tohoto poháru získává titul "Vítěz přeboru plošných prací ČR".

Český pohár ZZS

V kategorii stopařských prací je Český pohár záchranného stopování pořádán v obtížnostním stupni ZZS3.  Je tedy jedinou a nejvyšší soutěží v této oblasti, takže vítěz tohoto poháru získává titul "Vítěz přeboru stopařských prací ČR".

Bohemia Cup

Kvalifikační pohárové soutěže Bohemia Cup jsou pořádány v jednotlivých výcvikových směrech. Probíhají podle mezinárodního zkušebního řádu IPO-R v kategoriích RH-TB (sutiny), RH-FLB (plochy), RH-WB (vodní práce) a RH-FB (stopy). Pro kvalifikaci na mistrovství světa je nutný start ve zvolené kategorii s výsledným umístěním ve známce "velmi dobrá".

Intercup Humanity

Tato jediná mezinárodní soutěž v ČR navazuje na soutěže Bohemia Cup jako druhé kvalifikační kolo pro mistrovství světa. Na rozdíl od specializovaných Bohemia Cupů probíhá souběžně ve všech čtyřech výcvikových směrech (RH-TB, RH-FLB, RH-WB, RH-FB) a je rovněž nominačním startem pro mistrovství světa.

Mistrovství světa

Každá organizace IRO se statutem řádného člena má do mistrovství světa právo nominace svých členů podle regulí vyhlášených předsednictvem IRO. Nominaci SZBK ČR sestavuje prezidium na základě souhrnu výsledků kvalifikačních soutěží Bohemia Cup a Intercup Humanity.

Junior Cup

Přebor mladých kynologů se koná podle zkoušky RHE (varianta T) mezinárodního zkušebního řádu IPO-R. Jediným omezením pro účast v této juniorské soutěži je věk do 18 let včetně dosažení v roce startu. Dolní věková hranice není stanovena, účast není omezena členstvím ve svazu ani osobním vlastnictvím psa.

Pohár prezidenta

Pohárová soutěž probíhající tradičně v sídle prezidenta svazu v Žatci je významná hlavně druhou možností zisku zkoušky ZZP3, která je kvalifikačně pro členy svazu jednou z nejdůležitějších zkoušek. Podle této zkoušky se konají pouze dvě soutěže, Český pohár ZZP a Pohár prezidenta.

Šumavský pohár

Tato pohárová soutěž probíhá tradičně na Šumavě a je významná hlavně druhou možností zisku zkoušky ZLP3. Podle této zkoušky se v rámci svazu konají pouze dvě soutěže, Český pohár ZLP a Šumavský pohár.

Memoriály P.Staňka a O.Dvoroka

Memoriály obou bývalých významných členů svazu, výkonných funkcionářů a rozhodčích jsou nejen vítanou příležitostí k setkání účastníků z celé republiky při kvalitní soutěži, ale především vyjádřením hluboké úcty k jejich dřívější práci pro Svaz záchranných brigád kynologů.


Aktuální informace
Nový termín 19.3.2022
Vážení kolegové, z důvodu covidové situace byl dnes rozhodnutím pléna přesunut termín konání školení k novele zkušebního řádu na již dříve avizovaný náhradní termín 18.-20.3.2022.
22.1.2022 21:49

on-line 8.2, 15.2 a 23.2.2022
Pozvánka na webinář IRO na téma Šíření pachu. Webinář má 3 samostatné části se zaměřením na šíření a zachycení pachu v ploše (8.2.2022), na sutině (15.2.2022) a ve vnitřních prostorech (23.2.2022).
17.1.2022 14:58

Upozornění pro přihlášené účastníky
Podmínky pořádání a účasti na plánovaném školení budou upřesněny na základě aktuálních opatření MZ ČR. V případě, že budou opatření výrazně omezující, bude školení přeloženo na náhradní termín uvedený v textu níže.
10.1.2022 19:55

... přejít na aktuality
<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Nejbližší akce