Přihlášení
Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Členské číslo:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Celostátní svazové poháry a přebory

Svaz záchranných brigád kynologů ČR každoročně pořádá celou řadu závodů v různých stupních obtížnosti či zaměření.

České poháry

České poháry jsou pořádány jako vrcholové celostátní svazové soutěže v pěti různých směrech záchranářského výcviku. Ve všech kategoriích se v nejvyšším stupni zkoušky zadává titul Vítěz Českého poháru. Současně jsou tyto soutěže v nejvyšším stupni zkoušky zařazeny do seznamu závodů s možností udělení čekatelství „Šampion ve výkonu záchranných psů České republiky (CACT).

  • Český pohár ZZP v sutinových pracích (ZZP3)
  • Český pohár ZTV v terénním vyhledání (ZTV3)
  • Český pohár ZVP ve vodních pracích (ZVP3)
  • Český pohár ZZS ve stopařských pracích (ZZS1 - 3)
  • Český pohár ZLP v lavinových pracích ( ZLP1 - 3) 

Mistrovství ČR

Mistrovství České republiky záchranných psů je nejvyšší výcvikovou akcí SZBK ČR a je pořádáno jako soutěž jednotlivců podle propozic zkoušky ZZP3. Na Mistrovství České republiky záchranných psů startuje každoročně nejlepších šestnáct psovodů se svými psy, kteří se do závodu kvalifikovali ze tří postupových soutěží. Možnost přímého startu má vždy vítěz předešlého ročníku mistrovství. Vítěz mistrovství získává titul Mistr České republiky ve výkonu záchranných psů pro rok XXXX. Mistrovství i kvalifikační soutěže na něj jsou zařazeny do CACT seznamu SZBK ČR.

Memoriály P.Staňka a V.Kuchty

Memoriály obou bývalých významných členů svazu, výkonných funkcionářů a rozhodčích jsou nejen vítanou příležitostí k setkání účastníků z celé republiky při kvalitní soutěži, ale především vyjádřením hluboké úcty k jejich dřívější práci pro Svaz záchranných brigád kynologů.

  • Memoriál Petra Staňka / Český pohár ZZP 3 (CACT) je jedním z kvalifikačních závodů na mistrovství České republiky záchranných psů SZBK ČR
  • Memoriál Vladimíra Kuchty / Pohár prezidenta SZBK ČR (CACT) je pořádán v kategorii ZZP 3 jako další kvalifikačních závod na mistrovství České republiky záchranných psů SZBK ČR 

Přebory SZBK ČR

Svazové přebory jsou pořádány jako celostátní soutěže ve vyšších stupních zkoušek sutinových prací, v terénním vyhledání a vodních prací podle zkušebního řádu záchranných psů SZBK ČR. 

  • Pohár výcvikářů, Sutinový přebor (ZZP2)
  • Terénní přebor (ZTV2)
  • Vodní pohár Nechranice (přebor ZVP2)

Pohár města Hluboká a Terénní závod 

Především pro začínající psovody a mladé psy pořádá svaz již mnoho let úspěšné a tradiční závody podle základních zkoušek zkušebního řádu pro záchranné psy SZBK ČR:  ZZP 1 (Pohár města Hluboká) a ZTV 1 (Terénní závod). Oba závody se těší vždy velkému zájmu účastníků a jejich vítězové se poměrně pravidelně stávají úspěšnými i v navazujících vrcholových soutěžích. 

Bohemia Cup

Pohárová soutěž Bohemia Cup probíhá podle mezinárodního zkušebního řádu IRO / FCI v kategoriích RH-TB (sutiny), RH-FLB (plochy) a RH-FB (stopy). Současně je i otevřeným nominačním závodem pro kvalifikaci na mistrovství světa FCI záchranných psů. 

Intercup Humanity

Tuto mezinárodní soutěž podle mezinárodního zkušebního řádu IRO pořádá SZBK ČR na základě schválení zařazení akce do plánu soutěží IRO. Soutěž se provádí souběžně ve všech čtyřech výcvikových směrech záchranné kynologie (RH-TB, RH-FLB, RH-WB, RH-FB).

Mistrovství světa IRO

Každá organizace IRO se statutem řádného člena má do mistrovství světa právo nominace svých členů podle regulí vyhlášených předsednictvem IRO. Nominaci SZBK ČR schvaluje prezidium na základě splnění kvalifikačních kritérií IRO. 

Junior Cup

Přebor mladých kynologů se koná podle zkoušky RH V (varianta T) mezinárodního zkušebního řádu IRO / FCI. Jediným omezením pro účast v této juniorské soutěži je věk do 18 let včetně dosažení v roce startu. Dolní věková hranice není stanovena, účast není omezena členstvím ve svazu ani osobním vlastnictvím psa.

 

 

 


Aktuální informace
Villejust (FR), 15. - 16. 4. 2023
Kategorie RH-T V, A, B a RH-FL V, A, B Pozvánka a bližší info viz příloha.
28.1.2023 00:59

31.3.-2.4.2023, Rapšach - Londonka (CZ)
Kurz je zaměřen na správnou roli figurantů při IRO akcích a zejména při výcviku s důrazem na správné načasování odměny.
3.12.2022 22:31

24.-26.3.2023, Schöneben (AT)
Počet účastníků je omezen na 24 týmů. Podmínkou účasti jsou splněné 2x F A, kurz je přípravou na splnění zkoušky F B.
3.12.2022 22:12

St. Leonhard im Pitztal (AT), 2.-4. 2.2023
Kategorie RH-L V, A, B. Pozvánka a bližší info viz příloha. Limitovaný počet účastníků, přihlášky budou akceptovány dle došlých plateb.
1.12.2022 22:24

... přejít na aktuality
<< leden 2023 >>
Po Út St Čt So Ne
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Nejbližší akce