Pravidelné soustředění pro atestované psovody a psovody, kteří úspěšně prošli PPN se tentokrát konalo v lesích Křivoklátska v termínu 11. – 13.4.2025. Sešli se na něm psovodi z brigád SZBK ČR a KZJ ČR.
Program pod vedením Martina Jakubše byl opět nabitý. V sobotu jsme cvičili podle již osvědčeného systému. Všichni jsme byli rozděleni na dvě skupiny. Skupina figurantů měla za úkol schovat se ve svém sektoru na takové místo, aby je skupina psovodů se psy nenašla nebo alespoň velmi těžko. Při vymýšlení úkrytu bylo potřeba se během krátké doby zorientovat v dosud neznámém terénu, brát v úvahu proudění větru, terénní nerovnosti, stoupající denní teplotu a další okolnosti. Odpoledne si pak skupiny role vyměnily. Večer a noc patřila prohledání cesty podle GPS. V neděli jsme nejdříve probrali a vyhodnotili sobotní práce a potom následoval trénink na přání každého z nás. Nádherné prostředí Křivoklátských lesů plné skal, houští, oplocenek a zvěře prověřilo psovody a náhle teplé jarní počasí prověřilo kondici psů.
Za možnost zde trénovat patří velké poděkování Lesní správě Společnosti Coloredo-Mannsfeld, která nám poskytla i ubytování na hájovně, vedoucímu polesí Vlastec panu Čížkovi, panu Kalátovi a hlavně Katce Hrkalové, která vše prvotně domluvila.